Përballje Kosovë – Serbi në ‘Grand Prix Antalya’ Përballje Kosovë – Serbi në ‘Grand Prix Antalya’
Një përballje Kosovë – Serbi vjen nga turneu ‘Grand Prix Antalya’ në xhudo. Xhudistja Distria Krasniqi, që sigurojë çerekfinalen pas fitores me ippon ndaj... Përballje Kosovë – Serbi në ‘Grand Prix Antalya’

Një përballje Kosovë – Serbi vjen nga turneu ‘Grand Prix Antalya’ në xhudo.

Xhudistja Distria Krasniqi, që sigurojë çerekfinalen pas fitores me ippon ndaj turkes Gulkader Senturk në kategorinë deri në 48 kilogramë, në rrugën drejt gjysmëfinales do të sfidohet nga një xhudiste serbe.

Është Andrea Stojadinov që do të përballet me Krasniqin.

Sfida mes Krasniqit dhe Stojadinov, pritet të fillojë nga ora 12:20