Përfundon sezoni për yllin e Romës Përfundon sezoni për yllin e Romës
Sezoni i Daniele De Rossit mund të mbarojë pasi mesfushori romak thuhet se përballet me të paktën tre javë përjashtim për shkak të lëndimit,... Përfundon sezoni për yllin e Romës

Sezoni i Daniele De Rossit mund të mbarojë pasi mesfushori romak thuhet se përballet me të paktën tre javë përjashtim për shkak të lëndimit, transmeton Sovrani.info.

De Rossi u largua nga fusha gjatë fitores 1-0 kundër Udineses të shtunën në mes të gjysmës së dytë dhe Tuttomercatoweb shkruan se ai e plagosi kofshën e djathtë.

Edhe pse ai nuk ka grisur asnjë muskul, faqja e internetit paralajmëron se do të duhet ‘të paktën tre javë’ për të rimarrë veten nëse zbulohet një problem, me prova që do të ndodhin të hënën.

Corriere dello Sport shton se pengesa nuk do të ndikojë në bisedimet mbi një kontratë të re për 35-vjeçarin, të cilat janë planifikuar për në qershor.  /Sovrani.info/