Pasi arritën të fitojë pesë nga gjashtë tituj e mundshëm, lojtarët e Real Madridit kanë fituar nga dy milionë euro për secilin nga trofetë...

Pasi arritën të fitojë pesë nga gjashtë tituj e mundshëm, lojtarët e Real Madridit kanë fituar nga dy milionë euro për secilin nga trofetë e fituar në vitin 2017.

Ky është numri më i madh i trofeve fituar në histori të klubit.

Çmimi i madh erdhi pasi e fituan titullin dhe Ligën e Kampionëve, gjë që nuk kishte ndodhur që nga sezonin 1957/58.

Për këtë lojtarët do të fitojnë nga: 1.5 milionë euro secili.

Kjo shifër ka shkuar neto, pasi është paguar nga klubi i gjithë tatimi, dhe kjo ka ndodhur edhe me stafin e Zinedine Zidanes.

Pas kësaj Real Madridi fitoi dy Superkupa, atë të Evropës dhe Spanjës dhe në fund Kupën e Botës për klube.

Ishte rënë dakord që nëse lojtarët arrijnë të ftojmë mbi tre trofe do të ketë edhe gjysmë milionë tjetër bonos,

Kështu që viti 2017 ka qenë viti më i mirë sa i përket shpërblimeve të fituara nga lojtarët. /Telegrafi/