Pije natyrale për lehtësimin e dhimbjeve Pije natyrale për lehtësimin e dhimbjeve
Ka shumë lloje të dhimbjeve që mund të ju shqetësojë për shkak të shëndetit të keq, ushqimit jo të mirë dhe rutinës jo të... Pije natyrale për lehtësimin e dhimbjeve

Ka shumë lloje të dhimbjeve që mund të ju shqetësojë për shkak të shëndetit të keq, ushqimit jo të mirë dhe rutinës jo të shëndetshme.

Gjithkush ka  dhimbje të ndryshme  në një fazë të jetës derisa disa njerëz mund të jenë të shqetësuar nga aknet,  lëndimet e lehta dhe aksidente të papritura, transmeton Klan Kosova.

Nëse ndieni dhimbje dhe nuk ka mundësi tjetër, është një recetë për të lehtësuar problemet tuaja.

Përbërësit:

2 lugë çaji kanellë

4 lugë çaji çaj të zi

4 gota ujë

4 lugë çaji të pluhurit numerik

1 copë xhinxher

1 filxhan qumësht të bajameve

2 lugë çaji mjaltë

Si përgaditet?

  1. Së pari ju duhet të përzieni të gjithë përbërësit pluhur
  2. Shtoni ujë dhe vloni këtë përzierje për 10 minuta
  3. Shtoni çajin dhe pastaj përsëri vloni për 2 minuta
  4. Shtoni qumështin e bajames dhe përzieni atë
  5. Shtoni ndonjë ëmbëlsues si psh mjaltë
  6. Ju duhet të pini këtë përzierje në mënyrë që ju mos të keni asnjë dhimbje apo probleme të ngjashme.

 

Cilat janë problemet që trajtohen nga kjo pije?

Ju do të çliroheni nga dhimbjet e kokës

Nuk ka stres

Lirim nga sëmundjet e stomakut

Diarreja dhe vjellja

Problemet me Parkinson

Lehtëson dhimbjet e shpinës

Lehtëson problemet me qarkullimin e gjakut

Lehtëson problemet e dhimbjeve menstruale

Problemet e zemrës

Obezitetin