Antoine Griezmann nuk do të zëvendësojë Philippe Coutinhon në Barcelonë në fund të sezonit, sipas agjentit të brazilianit, transmeton Sovrani.info. Pavarësisht nga një fillim...

Antoine Griezmann nuk do të zëvendësojë Philippe Coutinhon në Barcelonë në fund të sezonit, sipas agjentit të brazilianit, transmeton Sovrani.info.

Pavarësisht nga një fillim inkurajues për jetën në Barça, Coutinho nuk ka arritur të rimarrë formën që ai tregoi në Liverpool përpara se të kalonte për 160 milionë euro në janarin e vitit 2018 në La Liga

Në këtë term, mesfushori sulmues ka arritur vetëm pesë gola në LaLiga në 34 paraqitje dhe nuk arriti të gozhdohej në një vend në formacionin startues, me 12 nga ndeshjet e tij të ligës që u inkuadrua nga stoli.

Forma e dobët e Coutinhos e ka parë atë të bëhet një objektiv për mbështetësit e Barçës, të cilët e kanë kritikuar disa herë në muajt e fundit, ndërsa raportet e mediave e kanë lidhur atë me një largim.

Njoftimi i Griezmann të martën se ai do të largohet nga Atletico Madrid në muajt e ardhshëm ka gjasa të rrisë spekulimet rreth Coutinhos, megjithëse përfaqësuesi i tij është i bindur se francezi që potencialisht do të bashkohet me Barçën nuk do të ndikojë në klientin e tij.

“Është e pa vërtetë se Griezmann do të zëvendësojë Philippe në Barcelonë,” tha Andrea Bertolucci për AS.

“Nuk e di përse po e thonë këtë. Nuk e di për këtë dhe për këtë nuk dua të flas më, por është e gabuar”.

Coutinho ka një kontratë në Camp Nou deri më 2023 dhe thuhet se është në interesin e Manchester United, i cili duket i vendosur për një rindërtim të madh për sezonin e ri. /Sovrani.info/