Pogba e shokon Unitedin, e thotë hapur emrin e klubit që e ëndërron Pogba e shokon Unitedin, e thotë hapur emrin e klubit që e ëndërron
Paul Pogba ka nxitur sërish spekulimet se mund të largohet nga Manchester United duke e përshkruar Real Madridin si një “ëndërr”, transmeton Sovrani.info. Pogba... Pogba e shokon Unitedin, e thotë hapur emrin e klubit që e ëndërron

Paul Pogba ka nxitur sërish spekulimet se mund të largohet nga Manchester United duke e përshkruar Real Madridin si një “ëndërr”, transmeton Sovrani.info.

Pogba u lidh me një dalje nga Old Trafford më herët gjatë sezonit, pasi marrëdhëniet e tij me menaxherin Jose Mourinho u ndërprenë.

Fituesi i Kupës së Botës ishte ngrirë nga Mourinho në fund të kohës së portugezit, por gjeti formën nën zëvendësuesin Ole Gunnar Solskjaer.

Përsa i përket detyrimeve ndërkombëtare me Francën, Pogba edhe një herë ka lënë të kuptohet se mund të kërkojë një rrugë për të dalë nga Unitedi për herë të dytë me rikthimin e Zinedine Zidane në Madrid.

“Ashtu siç e kam thënë gjithmonë, Real Madridi është një ëndërr për këdo,” u tha ai gazetarëve të mërkurën.

“Është një nga klubet më të mëdha në botë. Ekziston edhe Zidane si trajner dhe është një ëndërr për këdo që i pëlqen futbolli. Tani për tani, unë jam në Manchester, nuk e dimë se çfarë ka në të ardhmen, jam në Manchester dhe jam i lumtur”, deklaroi ai.  /Sovrani.info/