Presidentja kroate: Dëshmuam miqësinë e thellë me Kosovën Presidentja kroate: Dëshmuam miqësinë e thellë me Kosovën
Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq  ka dëshmuar edhe një herë për miqësin e shtetit të saj me Kosovën. Ajo në një status të sajin ka publikuar... Presidentja kroate: Dëshmuam miqësinë e thellë me Kosovën

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq  ka dëshmuar edhe një herë për miqësin e shtetit të saj me Kosovën.

Ajo në një status të sajin ka publikuar një fotografi nga inaugurimi i Thaçit si president në Prishtinë, ku ka shkruar “Sot jam në Prishtinë për të dëshmuar miqësinë e thellë në mes Republikës së Kroacisë dhe Republikës së Kosovës!”.