Prishtina, Gjilani dhe Drenica kualifikohen në çerekfinale të ‘Digitalb’ Kupës së Kosovës Prishtina, Gjilani dhe Drenica kualifikohen në çerekfinale të ‘Digitalb’ Kupës së Kosovës
Prishtina, Gjilani dhe Drenica pa shumë probleme janë kualifikuar në çerekfinale të ‘Digitalb’ Kupës së Kosovës. Prishtina e dërmoi Istogun duke e mundur me... Prishtina, Gjilani dhe Drenica kualifikohen në çerekfinale të ‘Digitalb’ Kupës së Kosovës

Prishtina, Gjilani dhe Drenica pa shumë probleme janë kualifikuar në çerekfinale të ‘Digitalb’ Kupës së Kosovës.
Prishtina e dërmoi Istogun duke e mundur me shifrat 5:1, Gjilani bëri ‘hajgare’ me Tefik Çangën duke e mposhtur 6:0, derisa Drenica e eliminoi KEK-un me shifrat 2:0.
Dje, Trepça ’89 e eliminoi Lirinë me shifrat 1:0.
Nesër zhvillohen këto ndeshje: Dukagjini – Ferizaj, Vushtrria – Llapi dhe Drita – Hajvalia.