Rama takon Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale Rama takon Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale
“Në Kancelarinë Federale për të kërkuar PO-në për Shqipërinë”, kështu shkruan kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një postim të pak minutave më parë... Rama takon Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale

“Në Kancelarinë Federale për të kërkuar PO-në për Shqipërinë”, kështu shkruan kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një postim të pak minutave më parë në Facebook.

Siç mund ta shihni edhe në video, Rama ka takuar kancelaren Angela Merkel, teksa ndodhet në një vizitë në Gjermani.

Më parë, kryeministri shpërndau një fotografi nga Komiteti i Çështjeve Evropiane të Bundestagut, ku ishte i pranishëm për të kërkuar, siç vetë ai u shpreh, PO-në e parlamentit gjerman për Shqipërinë, është i hapur dhe pozitiv.