Ramos dridh Real Madridin: Atje dua të luajë Ramos dridh Real Madridin: Atje dua të luajë
Mbrojtësi i ekipit të Real Madridit dhe Spanjës Sergio Ramos ka zbuluar se do të dëshironte të luante në Premier League, transmeton Sovrani.info. Ramos... Ramos dridh Real Madridin: Atje dua të luajë

Mbrojtësi i ekipit të Real Madridit dhe Spanjës Sergio Ramos ka zbuluar se do të dëshironte të luante në Premier League, transmeton Sovrani.info.

Ramos së fundmi dha një intervistë për Gazzetta dello Sport dhe foli për Premier League.

Ai tha: “Do të doja të luaja atje; gjithmonë e kam admiruar këtë kampionat i cili, së bashku me LaLigën, ndiqet në të gjithë botën. Unë admiroj ritmin e turneut në Angli, intensitetin dhe cilësinë e lojtarëve.”

“Por unë kam qenë gjithmonë i lumtur në Real dhe kurrë nuk kam konsideruar largimin nga ky ekip”. /Sovrani.info/