Reagon Moggi: Mos e krahasoni Icardin me Ronaldon, ja favoriti i derbit Juventus – Inter Reagon Moggi: Mos e krahasoni Icardin me Ronaldon, ja favoriti i derbit Juventus – Inter
Juventusi do të presë Interin në stadiumin Allianz sonte në një ndeshje që ata do të kërkojnë të fitojnë për të mbajtur ritmin e... Reagon Moggi: Mos e krahasoni Icardin me Ronaldon, ja favoriti i derbit Juventus – Inter

Juventusi do të presë Interin në stadiumin Allianz sonte në një ndeshje që ata do të kërkojnë të fitojnë për të mbajtur ritmin e tyre të pamposhtur në Serie A deri më tani. Duke folur për CalcioMercato, ish-menaxheri i përgjithshëm i Juventusit Luciano Moggi foli për lojën, duke i dhënë mendimet e tij në një sërë temash të ndryshme, transmeton Sovrani.info.

Moggi, sonte është derbi Juventus-Inter: si e shihni ndeshjen? Kush është favoriti?

“Do të jetë një sfidë e vështirë, pa marrë parasysh se çfarë është: nëse shohim renditjen dhe çfarë është bërë deri më tani është e pamundur të mos thuhet që Juventusi, por sfida është në bilanc, mendoj se mund të Interi fokusohet shumë në ekip, në kolektiv, ndërsa Juventusi ka disa individualitete që mund të vendosin ndeshjen, sidomos Ronaldo, por edhe Dybala dhe Mandzukiq, ata mund të lëndojnë në çdo moment. Mbrojtja e Nerazzurrëve mund t’i ndalë ata, Inter mund të dalë i padëmtuar nga stadiumi “.

Juve-Inter do të jetë Cristiano Ronaldo kundër Icardi: si i gjykoni ata?

“Sinqerisht, mendoj se nuk ka krahasim: Icardi është një lojtar i madh, por Ronaldo është kampion”.

/Sovrani.info/