Real Madridi ka siguruar shërbimet e yllit tjetër të Chelseat Real Madridi ka siguruar shërbimet e yllit tjetër të Chelseat
Një raport i bujshëm nga një prizë spanjolle ka pohuar se Real Madrid ka arritur një marrëveshje gojore me Chelsean për të ardhmen e... Real Madridi ka siguruar shërbimet e yllit tjetër të Chelseat

Një raport i bujshëm nga një prizë spanjolle ka pohuar se Real Madrid ka arritur një marrëveshje gojore me Chelsean për të ardhmen e dinamitit të tyre të mesfushës N’Golo Kante, transmeton Sovrani.info.

Kante vlerësohet gjerësisht si mesfushori kryesor që mban futbollin botëror, duke prishur sulmet e opozitës dhe duke rikuperuar posedimin në një shkallë industriale që nga ardhja e tij në Premier League me Leciesterin në vitin 2015.

Chelsea ishte i shpejtë për të kapërcyer mesfushorin tigër, pas fushatës spektakolare të fitimit të titullit të Leicesterit në 2015-16.

Lajmet – nëse besohet – do të vijnë si një goditje shkatërruese për tifozët e Blues pasi pala e Zinedine Zidane siguroi tashmë nënshkrimin e talismanit të tyre Eden Hazard këtë verë për një tarifë të raportuar e cila fillimisht ishte 100 milion euro, e cila mund të rritet në 146.1 € milionë.

E ardhmja e Kante kishte qenë një pikë bisede gjatë verës, me PSG, Manchester United dhe skuadrën në fjalë Real Madrid të gjithë duke qenë të spikatur si pika potenciale zbarkimi.

Publikimi në fjalë është Defensa Central, i cili (përmes The Sun) zbuloi se Los Blancos kishte përpiluar një dosje të detajuar ’mbi 28-vjeçarin, por nuk ishin në gjendje të siguronin shërbimet e tij për shkak të hezitimit të Chelseat për të shitur pas largimit të Hazard dhe paaftësia e tyre për të hartuar një zëvendësim për shkak të ndalimit të transferimit.

Raporti vazhdon të shtojë se sjellja e mirë e Madridit gjatë negociatave do të thoshte se ata ishin në gjendje të arrinin një marrëveshje me Blues mbi të ardhmen e Kante. ’

/Sovrani.info/