Recetë: Kek me lëng portokalli Recetë: Kek me lëng portokalli

Recetë: Kek me lëng portokalli

kuzhina 7 December, 2017, 11:44

Përbërësit: 2 vezë gjysmë gote vaj vegjetal 1 gotë të çajit sheqer 3 gota miell 1 pluhur pjekje 1 vanilje 1 lëkurë e grirë... Recetë: Kek me lëng portokalli

Përbërësit:
2 vezë
gjysmë gote vaj vegjetal
1 gotë të çajit sheqer
3 gota miell
1 pluhur pjekje
1 vanilje
1 lëkurë e grirë portokalli

Përgatitja:
Sheqerin dhe vezën e hidhni në një enë dhe e përzieni rreth 7-8 minuta me mikser. Qumështin dhe vajin ia bashkëngjitni. Ia shtoni edhe përbërësit e thate me lëkurën e grirë të portokallit. E vendosni në furrë për pjekje në temperaturë 170 grade celsius.

Për sherbetin:
1 gotë ujë të portokallit, 1 ujë të limonit dhe 2 luge te gjellës me sheqer pluhur i përzieni. Kekut të dalë nga furra pasi i kalon nxehtësia e pare ia hidhni, së bashku me krem shllag.