Robben rikthehet në Premier League! Robben rikthehet në Premier League!
Leicester City kanë shanset për të nënshkruar me Arjen Robben këtë verë, transmeton Sovrani.info. Klubi i Premier League është instaluar si favorit për të... Robben rikthehet në Premier League!

Leicester City kanë shanset për të nënshkruar me Arjen Robben këtë verë, transmeton Sovrani.info.

Klubi i Premier League është instaluar si favorit për të kapur agjentin e lirë të talentuar.

Kuotat e bastoreve kanë pronotuar kalimin e Robben në Leicester me 2/1 me PSV Eindhoven si favorite e ardhshme me 3/1.

Disa klube nga MLS’ dhe nga Kina janë gjithashtu të listuara për të mos përmendur Benfikën dhe Evertonin.

Natyrisht, maestro i majtë kishte tre vjet në Angli me Chelsean. Ai u transferua në Londër në vitin 2004 dhe fitoi titullin e ligës dy herë si dhe FA Cup gjatë magjisë së tij atje.

Robben pastaj ndërroi Chelsea për Real Madridin para se të shpenzonte një pjesë të madhe të karrierës së tij profesionale në Bayern Munich.

robben

Megjithëse ai është i vendosur të largohet nga Gjermania pas 10 sezoneve të ngarkuara me trofe. Ai fitoi shumë duke përfshirë Ligën e Kampionëve të dëshiruar në vitin 2013.

/Sovrani.info/