Një nga lajmet pozitive që Zidane ka lëshuar në muajin e kaluar ka qenë performanca e mirë e ofruar nga Mateo Kovaçiç. Me lëndimet...

Një nga lajmet pozitive që Zidane ka lëshuar në muajin e kaluar ka qenë performanca e mirë e ofruar nga Mateo Kovaçiç. Me lëndimet e Modric dhe Kroos, kroati ka fituar më shumë rëndësi dhe ka qenë një iniciator në pesë nga shtatë ndeshjet e fundit, transmetyon Sovrani.info.

Ndarja e mesfushës me Casemiron ose Marcos Llorenten, kroati ka treguar më të mirën e karakteristikave të tij. Dalja e topit, kalimi dhe driblimi. Në këtë aspekt, ai është lojtari që qëndron në numër veprimesh mbi njerëz si Cristiano Ronaldo ose bashkatdhetari i tij Luka Modriç. Që nga roli i tij i keq në El Classicon e dhjetorit dhe dëmtimi i tij i gjatë, Kovacic ka luajtur më shumë minuta në ligë gjatë këtij muaji se sa gjatë gjithë sezonit të mbetur.

Por arritja e tij më e madhe erdhi në Paris, ku ai luajti një lojë të mrekullueshme në mesfushë, kur të gjithë prisnin që Kroos të luante si startues.  /Sovrani.info/