Sakrifikohet Cutrone, Milani zgjedh sulmuesin e ri Sakrifikohet Cutrone, Milani zgjedh sulmuesin e ri
Pas refuzimit të ofertave të Napolit dhe Atletico Madridit, Lazio është përballur me një tjetër ofertë për Joaquin Correa, këtë herë nga AC Milan,... Sakrifikohet Cutrone, Milani zgjedh sulmuesin e ri

Pas refuzimit të ofertave të Napolit dhe Atletico Madridit, Lazio është përballur me një tjetër ofertë për Joaquin Correa, këtë herë nga AC Milan, transmeton Sovrani.info.

Në fakt, Rossonerët kanë ofruar Cutrone plus 20 milionë euro për anësorin argjentinas, siç raportohet nga gazeta italiane Il Tempo. Menaxheri i ri i Milanit, Giampaolo, admirues i lojtarit dhe menaxhmentit do të donte të kënaqte dëshirën e tij.

Megjithatë, presidenti i Lazios, Lotito, nuk dëshiron të shesë Correan për asgjë më pak se 60 milionë euro. Kjo u vërtetua nga refuzimi i ofertës së Napolit dhe Atleticos, të cilat ofruan rreth 30 milionë euro për shërbimet e lojtarit.

Ndoshta, përfshirja e Cutrone mund të ndryshojë mendjen, edhe pse ai do të jetë i sigurt për të marrë tarifën më të lartë të mundshme të transferimit. Mbetet për t’u parë nëse oferta do të jetë fillimi i një procesi negocimi, megjithëse interesi me siguri është atje. /Sovrani.info/