Real Madridi është vendosur të provojë qëndrueshmërinë e Liverpoolit këtë verë duke paraqitur një ofertë për Mohamed Salah, transmeton Sovrani.info. Zinedine Zidane u ka...

Real Madridi është vendosur të provojë qëndrueshmërinë e Liverpoolit këtë verë duke paraqitur një ofertë për Mohamed Salah, transmeton Sovrani.info.

Zinedine Zidane u ka thënë eprorëve të tij se ai dëshiron të forcojë ndjeshëm sulmin e tij me një tjetër shtesë të re pas Eden Hazard të Chelseat në prag të bërjes së nënshkrimit të parë të klubit.

Sipas Canal +, Madridi tani po shqyrton gjithashtu një lëvizje për sulmuesin e Liverpoolit, pasi egjiptiani besohet të jetë opsioni i preferuar i Zidane për t’u bashkuar me Hazard dhe Karim Benzema në një sulm tre dhëmbësh për sezonin e ardhshëm.

Zidane beson se ritmi dhe lëvizja e Salahut do të injektonin një dinamizëm të vërtetë në skuadrën e tij dhe shpreson se klubi mund të përdorë fuqinë e tyre tërheqëse në treg për të arritur një marrëveshje.

Megjithatë, Liverpooli e vlerëson 26-vjeçarin si një nga pasuritë e tyre më të çmuara dhe nuk ka gjasa ta lërë të largohet këtë verë.

Salah ka gëzuar një tjetër fushatë të mahnitshme përpara golit këtë sezon, duke u realizuar 26 herë në të gjitha garat, duke ndihmuar klubin t’i afrohet titullit në Premier Ligë dhe të arrinte në finale të Ligës së Kampionëve.

Madridi pritet të përpiqet dhe të nënshkruajë me një sulmues alternativ nëse ata dështojnë në përpjekjet e tyre për të joshur Salahun në Spanjë me Gareth Bale të vendosur të largohet pasi kaloi gjashtë vjet me klubin.  /Sovrani.info/