Sanchez do t’i bashkohet Interit Sanchez do t’i bashkohet Interit

Sanchez do t’i bashkohet Interit

Sport 18 August, 2019, 12:37

Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, ka vendosur t’i japë fund makthit në Manchester United. Futbollisti 30 vjeçar ka pranuar kushtet e skuadrës Inter Milan dhe... Sanchez do t’i bashkohet Interit

Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, ka vendosur t’i japë fund makthit në Manchester United.

Futbollisti 30 vjeçar ka pranuar kushtet e skuadrës Inter Milan dhe së shpejti do të bëhet pjesë e saj, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa Ole Gunnar Solskjaer i cili është menaxher i skuadrës Manchester United, ka thënë se nuk e ka pritur kaq shpejt largimin e Alexis Sanchez.

“Alexis është një profesionist i cili shfaqet në punë çdo ditë. Ai punon shumë dhe ka një dëshirë të madhe për të qenë pjesë e futbollit”, ka thënë Solskjaer.

Kujtojmë se Sanchez së fundmi ka refuzuar ofertën për t’iu bashkuar Romës. Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.