Sarri merr vendim të madh për shkak të Cristiano Ronaldo -s Sarri merr vendim të madh për shkak të Cristiano Ronaldo -s
Juventus thuhet se është gati të shesë Paulo Dybalan gjatë afatit kalimtar të janarit, transmeton Sovrani.info. Ndërkombëtari i Argjentinës u lidh me një dalje... Sarri merr vendim të madh për shkak të Cristiano Ronaldo -s

Juventus thuhet se është gati të shesë Paulo Dybalan gjatë afatit kalimtar të janarit, transmeton Sovrani.info.

Ndërkombëtari i Argjentinës u lidh me një dalje nga kampionët e Serisë A gjatë gjithë verës, vetëm për lëvizje të mundshme në Tottenham Hotspur, Manchester United dhe Paris Saint-Germain që nuk arritën të materializohen përpara afateve përkatëse.

25-vjeçari është përfshirë në skuadrën e Maurizio Sarrit që nga fillimi i fushatës, duke bërë një total prej një starti dhe dy paraqitjes si zëvendësues në të gjitha garat.

Sidoqoftë, sipas Corriere dello Sport, Sarri ka vendosur që playmakeri nuk përshtatet në planet e tij.

Raporti thotë se ish-shefi i Chelseat nuk e ndjen se Dybala është në gjendje të luajë në të njëjtin ekip me Cristiano Ronaldon.

Me sulmuesin që ka akoma më pak se tre vjet në kontratë, Juventusi ka të ngjarë të kërkojë më shumë se 60 milion funte për nënshkrimin e tij. /Sovrani.info/