Chelsea thuhet se mendon të vendosë ndihmësin e Maurizio Sarri Gianfranco Zola në rolin e kujdestarit për pjesën tjetër të sezonit, transmeton Sovrani.info. Sipas...

Chelsea thuhet se mendon të vendosë ndihmësin e Maurizio Sarri Gianfranco Zola në rolin e kujdestarit për pjesën tjetër të sezonit, transmeton Sovrani.info.

Sipas Sport Mediaset, ish-sulmuesi i Napolit Sarri është në krizë pas humbjes 6-0 të së dielës ndaj Manchester Cityt dhe pret pronarin Roman Abramoviç për të marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Transmetuesi vazhdon të thotë se Zola mund të drejtojë anijen deri në fund të sezonit para se të emërohet një emër i madh, ngjashëm me mënyrën se si Manchester United solli lojtarin e preferuar të tifozëve të vjetër Ole Gunnar Solskjaer.  /Sovrani.info/