Shefi ekzekutiv i Arsenalit: Ky do të ishte zëvendësuesi ideal i Wengerit Shefi ekzekutiv i Arsenalit: Ky do të ishte zëvendësuesi ideal i Wengerit
Shefi ekzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis, beson se Mikel Arteta mund të jetë njeriu i duhur për të zëvendësuar Arsene Wenger në Arsenal, raporton Sky... Shefi ekzekutiv i Arsenalit: Ky do të ishte zëvendësuesi ideal i Wengerit

Shefi ekzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis, beson se Mikel Arteta mund të jetë njeriu i duhur për të zëvendësuar Arsene Wenger në Arsenal, raporton Sky Sports.

Arteta, një ish-kapiten i Gunners, ka punuar së bashku me Pep Guardiolan në Manchester City dhe ka parë aksionet e tij si një rritje potenciale prej trajnerit, transmeton Sovrani.info

Raul Sanllehi, kreu i operacioneve të futbollit në klub, thuhet se preferon ish trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen, ndërsa kreu i rekrutimit, Sven Mislintat, ka sytë për trajnerin e Hoffenheimit, Julian Nagelsmann dhe atë të Schalkës, Domenico Tedesco. /Sovrani.info/

arteta-arsenal