Shëroni venat e zgjeruara me vetëm tre përbërës Shëroni venat e zgjeruara me vetëm tre përbërës
Venat e zgjeruara mund të shfaqen tek çdo person dhe kjo ndodh për arsye të ndryshme. Sidoqoftë, në të gjitha rastet ato shkaktojnë dhimbje të... Shëroni venat e zgjeruara me vetëm tre përbërës

Venat e zgjeruara mund të shfaqen tek çdo person dhe kjo ndodh për arsye të ndryshme. Sidoqoftë, në të gjitha rastet ato shkaktojnë dhimbje të padurueshme në këmbë.

Këto janë arsyet kryesore se pse shfaqen venat e zgjeruara:

Mungesa e aktivitetit fizik apo ushtrimeve fizike;

Ndryshime të papritura hormonale;

Plakja etj.

Fatmirësisht, simptomat dhe shkaktarët e kësaj sëmundjeje mund të trajtohen me receta të ndryshme, të cilat janë dëshmuar se janë shumë efektive.

Ju sjellim për ju një ndër trajtimet më të suksesshme natyrale të venave të zgjeruara, e cila është kombinimi i uthullës së mollës me karotë dhe Aloe Vera.

Përbërësit:

Gjysmë gote Aloe Vera;

Uthull të mollës;

Gjysmë gote karotë të copëtuar

Përgatitja:

Karotat e prera dhe aloe Vera i përzieni me mikser, ndërsa gjatë procesit shtoni uthullën e mollës. Vazhdoni të përzieni derisa të fitoni një lëng të butë.

Me lëngun e fituar i lyeni këmbët dhe i mbani lart për gjysmë ore, shkruan femina.al. Pastaj, i lani këmbët me ujë të ftohët.

Këtë e përsëritni disa herë në ditë për të pasur rezultate të shpejta.