Shikoni si përgatitet omëleta e shijshme me kërpudha dhe spinaq Shikoni si përgatitet omëleta e shijshme me kërpudha dhe spinaq
Ja si përgatitet omëleta me kërpudha dhe spinaq! Përbërësit : – 250 g kërpudha, – Kripë, – Piper, – 280 g spinaq të ngrirë,... Shikoni si përgatitet omëleta e shijshme me kërpudha dhe spinaq

Ja si përgatitet omëleta me kërpudha dhe spinaq!

Përbërësit :

– 250 g kërpudha,
– Kripë,
– Piper,
– 280 g spinaq të ngrirë,
– 220 ml qumësht,
– 4 vezë,
– 25 g parmezan të grirë në rende,
– 1 thelb hudhre,
– Pak vaj ulliri apo luledielli,
– 60 g djathë feta,
– 60 g mocarelë të grirë në rende apo kaçkavall, sipas dëshirës.

Shikoni mënyrën si të përgatitni!