Shokon presidenti i gjigantit evropian: Kurrë nuk kisha parë një ndeshje futbolli derisa… Shokon presidenti i gjigantit evropian: Kurrë nuk kisha parë një ndeshje futbolli derisa…
I pranishëm në Universitetin Bocconi për një ngjarje në lidhje me Fair Play, së bashku me pronarin e Juventusit Andrea Agnelli, presidenti i Interit... Shokon presidenti i gjigantit evropian: Kurrë nuk kisha parë një ndeshje futbolli derisa…

I pranishëm në Universitetin Bocconi për një ngjarje në lidhje me Fair Play, së bashku me pronarin e Juventusit Andrea Agnelli, presidenti i Interit Steven Zhang foli për kompleksitetin e fenomenit. 28-vjeçari gjithashtu zbuloi se ai kurrë nuk kishte parë një lojë futbolli para se të blinte Interin, raporton Sovrani.info.

“Për vite me radhë, Fair Play ishte çështja jonë kryesore. Ne biseduam vetëm për këtë. Jo marketing, çështje tregtare ose lojtarësh, por vetëm FFP dhe kaluam një vit duke provuar të kuptojmë se si funksionon. Para blerjes së Interit, ne ishim një kompani shitëse me pakicë, nuk kisha parë kurrë ndonjë lojë futbolli, “filloi ai.

Zhang foli edhe për situatën e San Siro-s, për të cilën është folur shumë në shtyp. Ai konfirmoi se qëllimi i Interit dhe Milanit është të ndërtojnë një stadium të ri pranë atij aktual, për të cilin ai beson se do të përfitojnë edhe tifozët.

“Entuziazmi është një gjë tipike për tifozët italianë, veçanërisht ata në Milano. Tifozët tanë e kuptuan momentin tonë të rritjes, ne duam të përmirësohemi më tej duke ndërtuar një San Siro të ri,” përfundoi ai.

Derbi i Milanit do të zhvillohet të Shtunën në mbrëmje dhe pas barazimit zhgënjyes në Ligën e Kampionëve kundër Slavia Pragës, Nerazzurrët do të kërkojnë të rrëmbejnë fitoren kundër rivalëve të tyre të qytetit.

/Sovrani.info/

inter-zhang