Shorti i Europa League: Përballen dy pretendentën kryesorë Shorti i Europa League: Përballen dy pretendentën kryesorë
Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës. Nga ora 13:00,... Shorti i Europa League: Përballen dy pretendentën kryesorë

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nyon të Zvicrës do të tërhiqet edhe shorti i çerekfinales së Ligës së Evropës.

Nga ora 13:00, tetë skuadrat çerekfinaliste do të mësojnë kundërshtarët.

Chelsea, Napoli, Valencia, Eintracht Frankfurt, Benfica, Arsenal, Villarreal dhe Slavia Pragë, janë skuadrat çerekfinaliste në Ligën e Evropës.

Shortin e Ligës së Evropës mund ta ndiqni LIVE në Lajmi.net:

Napoli – Arsenal

Villarreal – Valencia

Benfica – Eintracht Frankfurt

Slavia Pragë – Chelsea