Shpërthim, flakë dhe tym, digjet Golemi Shpërthim, flakë dhe tym, digjet Golemi
Një zjarr i madh ka rënë në qendër të Golemit në Kavajë. Sipas banorëve të zonës fillimisht është dëgjuar një shpërthim dhe më pas... Shpërthim, flakë dhe tym, digjet Golemi

Një zjarr i madh ka rënë në qendër të Golemit në Kavajë. Sipas banorëve të zonës fillimisht është dëgjuar një shpërthim dhe më pas kanë parë flakët që pushtuan vendin.

Burime nga reparti zjarrfikës i Durrësit bëjnë të ditur se sapo janë vënë në dije për zjarrin, po ende nuk dihet çfarë e ka shkaktuar atë./Tch/