Shtanget PSG: Neymar bashkohet me Guardiolan tek klubi i ri! Shtanget PSG: Neymar bashkohet me Guardiolan tek klubi i ri!
Neymar ka dhënë miratimin e tij për një kalim të mundshëm në Manchester City, sipas raporteve të fundit nga mediat. Klubi i Premierligës njoftohet se... Shtanget PSG: Neymar bashkohet me Guardiolan tek klubi i ri!

Neymar ka dhënë miratimin e tij për një kalim të mundshëm në Manchester City, sipas raporteve të fundit nga mediat.

Klubi i Premierligës njoftohet se ka hyrë në garën për të marrë sulmuesin brazilian nga PSG, me Real Madridin dhe Manchester Unitedin gjithashtu të interesuar.

Tuttosport beson se Neymar është i hapur ndaj idesë për të punuar nën Pep Guardiolan, dhe ndjenja është e ndërsjellë – shefi i Cityt dëshiron atë në stadiumin Etihad.

Ndoshta Manchester City do të duhet të paguajë më shumë se 200 milionë euro për 27-vjeçarin, megjithatë, do të thotë që një lojtar kyç mund të duhet të shitet për të financuar transferimin. Është sugjeruar që Sergio Aguero ose Gabriel Jesus mund të nxirren jashtë për të lejuar që Neymar të mbërrijë./Sovrani.info/