Shuhen dyshimet, Pogba vendos të luajë për këtë skuadër Shuhen dyshimet, Pogba vendos të luajë për këtë skuadër
Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba tani është duke kërkuar të qëndrojë në klubin anglez për sezonin 2019-20. Mesfushori fitues i Kupës Botërore të... Shuhen dyshimet, Pogba vendos të luajë për këtë skuadër

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba tani është duke kërkuar të qëndrojë në klubin anglez për sezonin 2019-20.

Mesfushori fitues i Kupës Botërore të Kupës së Francës ka qenë i lidhur ngushtë me një largim nga Old Trafford pasi kaloi tre sezone me Devilët e Kuq.

Pogba e pranoi haptazi duke folur me mediat se ai po kërkon një ‘sfidë të re’ në fushatën e ardhshme.

Megjithatë, vlerësimi i United prej 150 milionë euro për lojtarin është duke u bërë një pengesë për të dy gjigantët spanjollë Real Madrid dhe kampionët italianë Juventus dhe 26-vjeçari me gjasë do të luajnë për klubin me bazë në Manchester në sezonin e ardhshëm.