Intervistuar nga Rai Sport, trajneri i Interit Luciano Spalletti foli në prag të ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Beneventos, e vlefshme për raundet...

Intervistuar nga Rai Sport, trajneri i Interit Luciano Spalletti foli në prag të ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Beneventos, e vlefshme për raundet e para të eliminimit.

“Ne jemi një kompani që gjithmonë dëshiron të përmirësohet dhe kjo nuk mund të ndahet nga shtyllat e nevojshme për të bërë një ekip solid. Ne duam t’i mbajmë të gjitha këto shtylla me ne. Duke blerë lojtarë të tjerë të mëdhenj do të thotë të përpiqesh të arrish qëllimet e para. të cilët mund të na japin një ndihmë të madhe tashmë “.

Ndeshja do të zhvillohet prapa dyerve të mbyllura?

“Do të jetë një gjë surrealiste, sepse tashmë kam pasur rastin të luaj në këtë lloj ndeshjeje, ndjenja e të luajturit si një ndeshje miqësore do të jetë shumë penalizuese për lojtarët në fushë. pas kësaj loje do të duhet të bëni reflektime të thella, do të dalë që ju penalizoni njerëzit që nuk kanë faj. Qëllimi është të jesh në gjendje të vazhdosh të stërvitet një një Inter që arrin një nivel konstant performancën kundër çdo ekipi “.

Në lidhje me thashethemet e një rikthimi të José Mourinhos në Inter?

“Është diçka që unë mendoj se është e drejtë, sepse në sajë të këtyre tetëmbëdhjetë muajve Interi është bërë një ekip i kërkuar nga lojtarët kryesorë dhe trajnerët kryesorë në nivel evropian, do të flitet” , tha Spalletti.  /Sovrani.info/