Spalletti: Vetëm ky lojtar i Serie A mund të krahasohet me Ronaldon Spalletti: Vetëm ky lojtar i Serie A mund të krahasohet me Ronaldon
Luciano Spalletti ka bërë një deklaratë befasuese Cristiano Ronaldon. Trajneri i Interit ka thënë se vetëm Ivan Perisic mund të krahasohet me yllin portugez... Spalletti: Vetëm ky lojtar i Serie A mund të krahasohet me Ronaldon

Luciano Spalletti ka bërë një deklaratë befasuese Cristiano Ronaldon.

Trajneri i Interit ka thënë se vetëm Ivan Perisic mund të krahasohet me yllin portugez nga forma psikologjike.

“Nuk ka asnjë dyshim, unë e mbështes Kroacinë në finale ndaj Francës. Perisicic dhe Brozovic janë dy lojtarë që mund të ia dalin mbanë”, ka thënë Spalletti, transmeton ORAinfo

“Persici është një lojtar i shkëlqyer, vetëm ai mund t’i bëjë konkurrencë Ronaldos për në forma psikologjike”, ka shtuar më tej trajneri i Interit.