Barcelona ka një lajm të hidhur për tifozët e Milanit
Drejtori teknik i Barcelonës, Robert Fernandez gjatë intervistës së dhënë për RAC 1, ka folur edhe për të ardhmen e anësorit të Milanit, Gerard Deulofeu. “Ne mund t’a marrim atë në skuadrën tonë. Është diçka që mund t’a realizojmë.” tha fillimiusht Fernandez, përcjell Sovrani. info LEXO EDHE:  Ronaldo kishte planifikuar diçka... Më shumë
Ronaldo kishte planifikuar diçka speciale pas ndeshjes me Barçën, por Messi prishi gjithçka me golin e tij në çastet e fundit
Cristiano Ronaldo raportohet se do të kalonte një vikend të mirë kur Real Madridi ishte nikoqir i Barcelonës në El Clasico, por çdo gjë përfundoi me zhgënjim kur Lionel Messi realizoi golin e fitores në sekondat e fundit. Në vend që të festonte fitoren e Madridit në një aheng... Më shumë
Hack vjen nesër për t’a vizituar F.C Prishtinën, asnjë lëvizje nga komuna
Presidenti i klubit gjerman Greuther Furth, Helmut Hack, njëherësh njëri prej nënkryetarëve të Federatës Gjermane të Futbollit, do ta vizitojë përsëri Kosovën. Ai do të zbresë në Prishtinë të mërkurën, për të diskutuar rreth idesë së tij që e kishte propozuar muaj më parë, duke shprehur gatishmëri që ta... Më shumë
Zidane është nën vëzhgim, Reali ka gati trajnerin e ri (FOTO)
E ardhmja e francezit Zinedine Zidane tek Real Madridi nuk është plotësisht e sigurt. Skuadra mbretërore kërkon së paku një trofe këtë edicion dhe nëse francezi dështon që t’a arrij këtë, atëherë do të ndërmerren masa drastike ndaj tij, shkarkimi. Por, emri që sot është përmendUR nga mediat spanjolle... Më shumë
Mësoni sa do t’i mungoj Bale Real Madridit
Skuadra e Real Madridit së fundi është goditur nga lajme të shumta negative, sidomos për shkak të lëndimeve. Ajo që i ka shqetësuar më së shumti tifozët e ‘Los Blancos’ është lëndimi i Gareth Bale, i cili me sa duket do të mungojë një kohë të gjatë. LEXO EDHE:... Më shumë
Messi ka shënuar 500 gola, ja çfar i kujton Ronaldinho argjentinasit (VIDEO)
Lionel Messi ka arritur të shënoj hiq më pak se 500 gola me fanelën e Barcelonës, dhe për ironi kjo shifër u kap me një dy golësh ndaj Real Madridit. Më këtë rast nuk ka munguar edhe urimi nga ana e Ronaldinhos për numrin 10. “Leo, vëllai im, urime... Më shumë
Hazard tregon nëse ndihet në nivelin e njëjtë me Messin e Ronaldon
Nuk ka dyshim se Eden Hazard është njëri nga lojtarët më premtues për të ardhmen, por atij i duhet ende shumë punë për të bërë nëse dëshiron të arrij nivelin e dyshes së madhe Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. I të njëjtit mendim është edhe vetë belgu i cili... Më shumë
450 mijë euro për ndërtimin e stadiumit ‘Sami Kelmendi’
Në vazhdën e investimeve në sport, që për qëllim kanë përmirësimin e infrastrukturës në vend, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot Memorandum Bashkëpunimi me Komunën e Lipjanit, me qëllim mbështetjen financiare për projektin “Ndërtimi i Stadiumit të Qytetit “Sami Kelmendi”, në të cilin projekt, MKRS-ja do... Më shumë
Vjen një lajm i ri rreth pasuesit të Luis Enriques tek Barcelona
Drejtori sportiv i Barcelonës Robert Fernandez ka theksuar se klubi është duke punuar rreth trajnerit të ri pasi që Luis Enrique do të largohet në fund të këtij sezoni. “Jemi duke punuar rreth kësaj teme. Por, nuk ngutemi, jemi të qetë”, theksoi ai për “RAC 1”. LEXO EDHE:  Wenger paralajmëron... Më shumë
Wenger paralajmëron qëndrimin tek Arsenali
Arsene Wenger duket se ka filluar planet për sezonin e ardhshëm dhe se nuk e ka ndërmend largimin nga Arsenali. Gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Leicesterit, Wenger në njërën nga pyetje e gazetarëve rreth merkatos u shpreh: “Po, ne tashmë jemi duke planifikuar objektivat tona... Më shumë