Barcelona ka një lajm të hidhur për tifozët e Milanit
Drejtori teknik i Barcelonës, Robert Fernandez gjatë intervistës së dhënë për RAC 1, ka folur edhe për të ardhmen e anësorit të Milanit, Gerard Deulofeu. “Ne mund t’a marrim atë në skuadrën tonë. Është diçka që mund t’a realizojmë.” tha fillimiusht Fernandez, përcjell Sovrani. info LEXO EDHE:  Ronaldo kishte planifikuar diçka... Më shumë
Ronaldo kishte planifikuar diçka speciale pas ndeshjes me Barçën, por Messi prishi gjithçka me golin e tij në çastet e fundit
Cristiano Ronaldo raportohet se do të kalonte një vikend të mirë kur Real Madridi ishte nikoqir i Barcelonës në El Clasico, por çdo gjë përfundoi me zhgënjim kur Lionel Messi realizoi golin e fitores në sekondat e fundit. Në vend që të festonte fitoren e Madridit në një aheng... Më shumë
Zidane është nën vëzhgim, Reali ka gati trajnerin e ri (FOTO)
E ardhmja e francezit Zinedine Zidane tek Real Madridi nuk është plotësisht e sigurt. Skuadra mbretërore kërkon së paku një trofe këtë edicion dhe nëse francezi dështon që t’a arrij këtë, atëherë do të ndërmerren masa drastike ndaj tij, shkarkimi. Por, emri që sot është përmendUR nga mediat spanjolle... Më shumë
Mësoni sa do t’i mungoj Bale Real Madridit
Skuadra e Real Madridit së fundi është goditur nga lajme të shumta negative, sidomos për shkak të lëndimeve. Ajo që i ka shqetësuar më së shumti tifozët e ‘Los Blancos’ është lëndimi i Gareth Bale, i cili me sa duket do të mungojë një kohë të gjatë. LEXO EDHE:... Më shumë
Messi ka shënuar 500 gola, ja çfar i kujton Ronaldinho argjentinasit (VIDEO)
Lionel Messi ka arritur të shënoj hiq më pak se 500 gola me fanelën e Barcelonës, dhe për ironi kjo shifër u kap me një dy golësh ndaj Real Madridit. Më këtë rast nuk ka munguar edhe urimi nga ana e Ronaldinhos për numrin 10. “Leo, vëllai im, urime... Më shumë
Hazard tregon nëse ndihet në nivelin e njëjtë me Messin e Ronaldon
Nuk ka dyshim se Eden Hazard është njëri nga lojtarët më premtues për të ardhmen, por atij i duhet ende shumë punë për të bërë nëse dëshiron të arrij nivelin e dyshes së madhe Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. I të njëjtit mendim është edhe vetë belgu i cili... Më shumë
Vjen një lajm i ri rreth pasuesit të Luis Enriques tek Barcelona
Drejtori sportiv i Barcelonës Robert Fernandez ka theksuar se klubi është duke punuar rreth trajnerit të ri pasi që Luis Enrique do të largohet në fund të këtij sezoni. “Jemi duke punuar rreth kësaj teme. Por, nuk ngutemi, jemi të qetë”, theksoi ai për “RAC 1”. LEXO EDHE:  Wenger paralajmëron... Më shumë
Wenger paralajmëron qëndrimin tek Arsenali
Arsene Wenger duket se ka filluar planet për sezonin e ardhshëm dhe se nuk e ka ndërmend largimin nga Arsenali. Gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Leicesterit, Wenger në njërën nga pyetje e gazetarëve rreth merkatos u shpreh: “Po, ne tashmë jemi duke planifikuar objektivat tona... Më shumë
Barcelona – Osassuna, diçka e pazakonshme ka ndodhur
Osasuna do të debutoj fanellën e re në ndeshjen e së mërkurës ndaj Barcelonës për shkak se fanellat e tyre për ndeshjet si nikoqir dhe mysafirë bien në kundërshtim me ato të rivalit të tyre. Skuadra në fund të tabelës, e cila do të udhëtoj në ‘Camp Nou’ për... Më shumë
Largohet Aguerro, City më super-përforcim gjatë merkatos së verës (FOTO)
Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola dëshiron që për sezonin e ardhshëm t’a ketë në dispozicion një skuadër cilësore e cila do të garonte për titullin e Premier Leagues me Chelsean dhe skuadrat tjera. Ndryshimet kryesore pritet të bëhen në fazën ofanzive, shkruan Sovrani. info Sipas asaj që raporton... Më shumë