Hack vjen nesër për t’a vizituar F.C Prishtinën, asnjë lëvizje nga komuna
Presidenti i klubit gjerman Greuther Furth, Helmut Hack, njëherësh njëri prej nënkryetarëve të Federatës Gjermane të Futbollit, do ta vizitojë përsëri Kosovën. Ai do të zbresë në Prishtinë të mërkurën, për të diskutuar rreth idesë së tij që e kishte propozuar muaj më parë, duke shprehur gatishmëri që ta... Më shumë
450 mijë euro për ndërtimin e stadiumit ‘Sami Kelmendi’
Në vazhdën e investimeve në sport, që për qëllim kanë përmirësimin e infrastrukturës në vend, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot Memorandum Bashkëpunimi me Komunën e Lipjanit, me qëllim mbështetjen financiare për projektin “Ndërtimi i Stadiumit të Qytetit “Sami Kelmendi”, në të cilin projekt, MKRS-ja do... Më shumë
Pescara bie nga liga, Memushaj i braktis ata
Edhe pse Pescara ka rënë në Serine B, Ledian Memushaj në sezonin e ardhshëm mund të luaj sërish në Serie A Pescara e Ledian Memushajt edhe matematikisht ka siguruar largimin nga Serie A pas humbjes nga Roma në shtëpi me rezultat 1:4. Por, ylli i Kombëtares shqiptare edhe në... Më shumë
Tramezzani: Sadiku do të largohet nga Lugano
Armando Sadiku dhe Ezgjan Alioski po e marrin përdore Luganon duke e ngjitur nga vendet e fundit drejt objektivit për një vend në Kupat e Evropës sezonin e ardhshëm. Por forma e shkëlqyer e dy sulmuesve shqiptarë vjen me një kosto për skuadrën, gjë që e pranon me sinqeritet... Më shumë
Stadiumi “Adem Jashari” në Mitrovicë deri në qershor plotëson normat e kërkuara nga UEFA
Para katër ditësh kanë nisur punimet për renovimin e stadiumit olimpik ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, i cili konsiderohet i vetmi që me renovim mund të bëhet gati që klubet e Kosovës ta fitojnë të drejtën e paraqitjes në kualifikime për Ligën e Kampionëve dhe për Evropa Ligë. Ky është... Më shumë
Grevisti, atleti që nuk e ndalin barrierat
Ka rreth tetë muaj që Grevist Bytyçi ka nisur me ushtrime të rregullta në atletikë. Ëndrrat e tij janë të njëjta me ato të sportistëve të tjerë – të arrijë majën në sportin që ka zgjedhur. Fillimi nuk duket i keq për Grevistin 26-vjeçar nga Malisheva. Ai ka arritur... Më shumë
Kampioni shqiptar e mposhti serbin për më pak se 2 minuta (Video)
Florian Marku fiton ndeshjen e sotme ndaj serbit Stefan Suskavcevic. Floriani u gjend në vështirësi vetëm për pak sekonda pasi serbi e lidhi atë duke e mbajtur afër tij dhe duke mos i lënë hapësirë shqiptarit që ta godasë. Por kjo gjë nuk i zgjati për shumë kohë serbit... Më shumë
Kështu duket tabela e Superligës pas javës së 27-të (FOTO)
Trepça ’89 vazhdon të kryesojë renditjen tabelore te Superligës pas ndeshjeve të javës së 27-të. ‘Minatorët’ pas fitores kundër Trepçës, shkojnë në kuotën e 65 pikëve dhe ruajnë distancën në shtatë pikë nga përcjellesja Feronikeli. Kjo është tabela pas javës së 27-të: Më shumë
Ja si duket tabela e Ligës së Parë pas takimeve të sotme (FOTO)
Kanë përfunduar të gjitha takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës. Flamurtari ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Vitisë me rezultat 2:0. Në anën tjetër edhe Vëllaznimi ka shënuar fitore mjaftë të rëndësishme kundër Vllaznisë, duke bërë hap të rëndësishëm drejt Superligës. Vushtrria ka mposhtur... Më shumë
Këto janë rezultatet e ndeshjeve në Ligën e Parë
Flamurtari ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Vitisë me rezultat 2:0. Në anën tjetër edhe Vëllaznimi ka shënuar fitore mjaftë të rëndësishme kundër Vllaznisë, duke bërë hap të rëndësishëm drejt Superligës. Vushtrria ka mposhtur 2 Korrikut me rezultat 1-0. Derbi i fqinjëve mes KEK-ut dhe Fushë Kosovës u mbyll... Më shumë