Superkupa e Europës 2018 në Tiranë? UEFA merr vendimin
UEFA ka marrë sot vendimin në lidhje me stadiumin ku do të luhet finalja e Superkupës së Europës në vitin 2019. Garën ku merrte pjesë edhe Federata Shqiptare e Futbollit me stadiumin “Arena Kombëtare” e ka fituar Turqia,raporton Panorama, teksa institucioni më i lartë qeverisës i futbollit në Europë... Më shumë
Shkupi vazhdon me ecuri pozitive

SportVendor 20 September, 2017, 17:36

Shkupi ka fituar edhe në javën e gjashtë të ligës së Maqedonisë, që u zhvillua sot me fillim nga ora 15:30. Shkupi ka fituar me rezultatin minimal 1-0 ndaj FK Skopjes, shkruan Sovrani.info Golin e vetëm në këtë takim e shënoi, Stojkoski./Sovrani.info Më shumë
Shkëndija deklason Sileksin

SportVendor 20 September, 2017, 17:32

Skuadra e Shkëndijës ka deklasuar Sileksin në ndeshjet që u zhvillua sot në kuadër të ligës maqedonase, shkruan Sovrani.info Ekipi nga Tetova, Shkëndija ka fituar me rezultatin 5-0. Golat për ekipin e Shkëndijës i kanë shënuar: Emini x3, Hasani dhe Ibrahimi./Sovrani.info Më shumë
FIFA nis hetimet ndaj Chelseat, kjo është arsyeja
Organi më i lartë i futbollit, FIFA ka nisur hetimet ndaj skuadrës angleze Chelsea, transmeton Sovrani.info. Pista e hetimeve ka të bëjë me mundësinë e shkeljes së rregulloreve për transferimin e lojtarëve të rinj. Prova e tyre përqendrohet në blerjen e lojtarëve të huaj nën moshën 18 vjeçare, edhe... Më shumë
Nga Superliga e Kosovës në Superligën Tailandeze (FOTO)
Duke befasuese mirëpo e vertetë, futbollisti që së fundi u aktivizua te Drenica, Kreshnik Nebihu ka befasuar me skuadren e re. Ubon UMT United sipas gjitha gjasave do jetë skuadra e ti për këtë edicion, kujtojm se si urdhë lidhëse për transferimin e Nebihut në Tajland, mund të jetë... Më shumë
Kërcënon kryetari i Vëllaznimit, flet për situatën e krijuar në ekip
Klubi i Vëllaznimit të Gjakovës në këtë edicion i dha hijeshi kampionatit të Kosovës me rikthimin në elitë. Në pesë ndeshjet e para të zhvilluar në elitë, Vëllaznimi tuboi tetë pikë dhe ndodhet në pjesën e epërme të tabelës. Së fundmi lojtarët kanë hyrë në bojkot pasi që nuk... Më shumë
Mbyllet takimi Prishtina – Minsk, ky është rezultati final
Ka përfunduar takimi ndërmjet Prishtinës dhe Minsk i cili u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, shkruan Sovrani.info Ky takim përfundoi me rezultatin 50 – 57 në favor të mysafirëve, Minsk./Sovrani.info Më shumë
E pabesueshme, shikoni sa pikë ka shënuar Prishtina në çerekun e dytë
Ka përfunduar pjesa e parë e takimit KB Prishtina – Minsk. Skuadra mysafire po avancon me rezultatin 26 – 36, shkruan Sovrani.info Fakti më i çuditshëm i çerekut të dytë ishte se skuadra e Prishtinës arriti të shënoj vetëm 3 pikë në çerekun e dytë, që është shumë pak,... Më shumë
Koshashënuesit më të mirë të pjesës së parë në takimin Prishtina – Minsk
Ka përfunduar pjesa e parë e takimit KB Prishtina – Minsk. Skuadra mysafire po avancon me rezultatin 26 – 36, shkruan Sovrani.info Tek skuadra bjelloruse u dallua Cerapovic, i cili shënoi 11 pikë dhe 5 asistime, kurse tek Prishtina u dallua Dardan Berisha i cili shënoi 7 pikë dhe... Më shumë
Mbyllet pjesa e parë e takimit Prishtina – Minsk, ja rezultati
Ka përfunduar pjesa e parë e takimit, Prishtina – Minsk, që po zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, shkruan Sovrani.info Fillimisht çereku i parë i takimit u mbyll me rezultatin 23 – 21, në të mirë të Prishtinës. Kurse pjesa e parë e takimit përfundoi me rezultatin... Më shumë