“Goditet” Hajvalia dhe futbolli
Futbolli kosovar ka pësuar një goditje mjaft të rëndë. Numri i investitorëve në futbollin tonë u zvogëlua edhe më shumë, pasi njëri prej donatorëve më të njohur vendosi ta mbyllë kuletën. Fjala është për bashkëpronarin e Hajvalisë, Ragip Muratin, i cili përfundimisht u tërhoq nga Hajvalia, e cila ka... Më shumë
ZYRTARE: Lajm historik për sportin në Kosovë
Federata e Volejbollit e Kosovës, është pranuar edhe zyrtarisht në Federatën Ballkanike të Volejbollit (BVA), shkruan faqja zyrtare e FVK-së. Në asamblenë e përgjithshme të mbajtur në Sarajevë, FVK është pranuar me automatizëm nga asociacioni ballkanik i volejbollit, duke qenë anëtarja e 11-të e tij. Kundërshtimi i vetëm ka... Më shumë
Zgjidhet goli më i bukur i Superiores (Video)
Pas një anketimi prej më se dy javësh në faqen zyrtare të FSHF-së, sportdashësit kanë dhënë preferencën e tyre për golin më të bukur të shënuar në Kategorinë Superiore në dy fazat e para të këtij kampionati. Sipas votimeve “online”, goli më i bukur i dy fazave të para... Më shumë
EKSKLUZIVE: Gashi largohet nga Besa, transferohet te Drenica
Dugagjin Gashi nuk është më një futbollist i Besës. Mesfushori pejan është larguar nga “Shahin Haxhiislami”, duke u rikthyer te ish-skuadra tjetër e tij, Drenica. Lajmin e ka konfirmuar Gashi për gazetën, duke treguar edhe arsyet e vendimit. “Kam vendosur përfundimisht të ndahem për shumë arsye me Besën, ndër... Më shumë
Revoltohen italianët, shqiptarët po blejnë biletat tona
Edhe pse ndeshja Itali-Shqipëri do të zhvillohet pas afro dy muajsh, interesi për këtë sfidë ka nisur prej kohësh, për të mos thënë që në momentin e hedhjes së shortit, sidomos nga tifozëria shqiptare, pasi për herë të parë Kombëtarja kuqezi do të luajë një ndeshje zyrtare me axurrët.... Më shumë
Mërgim Mavraj zbulon dy dashuritë e vërteta të tij (FOTO)
Mërgim Mavraj vazhdon të befasojë me postimet e tij në rrjetin social, Facebook. Këtë herë, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe Hamburger SV, ka treguar dy dashuritë e tij të vërteta, sa i përket ushqimit. Ai ka postuar ushqimet tradicionale, flinë dhe piten, për të cilat ka shkruar se janë... Më shumë
Pas dorëheqjes së kryesisë, ky është super-lajmi për ‘Skifterat’ e Gjilanit (FOTO)
Pas një pauze disa ditore shkaku i protestave të tifozëve Skifterat, të cilët kërkonin largimin e kryesisë së tanishme, Gjilani do t’i rikthehet normalitetit. Janë pikërisht tifozët, që prej disa ditësh qëndronin në stadium, duke mos lejuar skuadrën të stërvitet, kanë paralajmëruar përgatitjen e radhës. Sipas tyre, stërvitja mbahet... Më shumë
ZYRTARE: Besa zyrtarizon dy përforcime
Skuadra pejane e Besës së Pejës dukët që diten e sotme do ta shfrytëzojë për tu përforcuar me futbollistë cilësorë, ku pas zyrtarizimit të pak qasteve më parë të Lapidar Lladrovcit e ka zyrtarizuar një edhe një lojtar tepër të nevojshëm për skuadrën. Fjala është për Fisnik Zukën, i... Më shumë
Zyrtare: Besa transferon dy futbollistë (Foto)
Skuadra e Besës vazhdon të transferoj lojtarë gjatë këtij mini-afati të janarit. Ekipi nga Peja ka arritur dy marrëveshje, së pari me Lapidar Lladrovcin nga Kuksi dhe Fisnik Zuka nga Shkupi. Dy lojtarët iu bashkanigjitën pjesës tjetër të ekipit në stërvitjen e sotshme të skuadrës nga Super Liga e... Më shumë
Rikthehen ethet në elitën e basketbollit kosovar
Të shtunën rikthehen ethet në Superligën e Kosovës në basketboll, pas një pushimi tri javësh. Në fakt stinori pranveror në elitën e basketbollit kosovar ishte paraparë të fillonte në fundjavën e kaluar, por moti shumë i ftohtë dhe palestrat “e ngrira” në vendin tonë, bënë që me kërkesë të... Më shumë