Stam i jep goditjen ‘finale’ Barçës për De Ligt Stam i jep goditjen ‘finale’ Barçës për De Ligt
Matthijs de Ligt do të ‘përshtatet absolutisht’ me jetën në Manchester United, sipas Jaap Stam, transmeton Sovrani.info. Standard Sport e kupton se United është... Stam i jep goditjen ‘finale’ Barçës për De Ligt

Matthijs de Ligt do të ‘përshtatet absolutisht’ me jetën në Manchester United, sipas Jaap Stam, transmeton Sovrani.info.

Standard Sport e kupton se United është i bindur se Barcelona ka fituar garën për të nënshkruar me kapitenin e Ajax-it.

De Ligt megjithatë thotë se do të flasë për një marrëveshje transferimi në njërën skuadër për t’u fokusuar në gjysmëfinale të Holandës kundër Anglisë më 6 qershor.

Stam ndërkohë ishte kthyer në Old Trafford pasi yjet e sezonit të vitit 1999 të United morën pjesë në një ndeshje legjendash kundër Bayern Munich.

I pyetur për të ardhmen e de Ligt, Stam tha se ai do të donte t’a shihte qendërmbrojtësin me fanelën e Djave të kuq.

“Unë mendoj se ai do të përshtatet shumë mirë këtu, nëse ata po përpiqen ta marrin atë,” i tha ai Press Association Sport.

“Nuk jam i sigurt nëse kjo është e vërteta, natyrisht, sepse shumë gjëra janë thënë dhe janë shkruar gjithashtu. Por ai është një lojtar që përshtatet absolutisht këtu, por i takon atij. Ai është lloji i lojtarit që çdo menaxher, mendoj, dëshiron të punojë me të”. /Sovrani.info/

stam