Statistikat e “Sport.es” janë vërtetë mbresëlënëse të trajnerit katalunas, i cili ka arritur rezultate fantastike në 99 ndeshjet e deritashme. Në këto sfida ai...

Statistikat e “Sport.es” janë vërtetë mbresëlënëse të trajnerit katalunas, i cili ka arritur rezultate fantastike në 99 ndeshjet e deritashme.
Në këto sfida ai ka arritur 79 fitore, 11 barazime dhe ka pësuar vetëm 9 humbje, përcjellë “Lajmi.net”.
Enrique e ka lënë në këtë mënyrë prapa edhe Pep Guardiolën, i cili konsiderohet si trajneri më i mirë i Barcelonës në shekullin e ri.

luis-enrique-sera-centenario-con-barcelona-ciutat-valencia-1454678351887