Tani i takon Bayernit por Coutinho i dërgon sërish mesazh Liverpoolit Tani i takon Bayernit por Coutinho i dërgon sërish mesazh Liverpoolit
Philippe Coutinho tha se shpreson që Bayern Munich të kapërcejë Liverpoolin në Evropë, sepse ai do të dëshironte të fitonte Ligën e Kampionëve me... Tani i takon Bayernit por Coutinho i dërgon sërish mesazh Liverpoolit

Philippe Coutinho tha se shpreson që Bayern Munich të kapërcejë Liverpoolin në Evropë, sepse ai do të dëshironte të fitonte Ligën e Kampionëve me bavarezët, tranbsmeton Sovrani.info.

Mesfushori brazilian u largua nga Liverpooli në kërkim të suksesit evropian në janar 2018, duke e futur në letër stilolapsin me Barcelonën në një transferim me vlerë 142 milion dollarë.

Vetëm 18 muaj më vonë, Coutinho humbi vendin e titullarit tek gjigantët e La Ligas dhe në verë kaloi tek Bayern Munich në formë huazimi.

Liverpooli ndërkohë arriti në finalen e Ligës së Kampionëve në sezonin që Coutinho u largua dhe më pas përfundoi duke fituar atë një vit më vonë.

Coutinho u pyet kohët e fundit në lidhje me ambiciet e tij këtë sezon, dhe nëse ai do të ishte i lumtur për të kapërcyer Liverpoolin në Evropë.

Duke folur për SportBild, Coutinho tha: “Shpresoj kështu.”

“Ëndrra ime është të fitoj kampionatin, DFB-Pokal dhe Ligën e Kampionëve. Pavarësisht se me kë luajmë. Unë thjesht dua të ndihmoj ekipin.”

Coutinho ka përfaqësuar Bayern Munich dy herë në dy fitore bindëse që nga transferimi i tij veror nga Barcelona.

Në ndeshjen e parë Bayern hodhi poshtë Schalke 3-0 para se të mposhtte Mainzin 6-1. Coutinho nuk ka arritur ende të shënojë golin e parë për skuadrën gjermane.

/Sovrani.info/