“Beta” aplikacioni që ju ndihmon për të gjetur vendparkimin
Të gjithëve na rastis që ta harrojmë vendin ku kemi parkuar makinën, duke u zhytur në përditshmëri, në vrullin e punës. Google Maps sjell zgjidhjen e problemit për në qendrat e mëdha tregtare ku mund t’ju duhen me minuta të tëra për të gjetur vendin ku keni parkuar. Kështu me versionin... Më shumë
Makina që do të pushtojë rrugët e qyteteve
E konceptuar si një biçikletë me 4 rrota, kjo makinë mund të shërbejë për transportin e një personi brenda qytetit pa harxhuar energji dhe pa u shqetësuar shumë për të gjetur parkim. Por ndryshe nga biçikletat klasike ajo ofron disa avantazhe. E para mund të përdorësh pa u shqetësuar nëse... Më shumë
Këto pajisje duhet t’i keni në vitin 2017 (FOTO)
Teknologjia vazhdon të ece me hapa galopantë dhe për 2017 premton supriza nga më të veçantat. Por në morinë e dhjetra-qindra produkteve të reja që kanë dalë deri më tani e që pritet të dalin deri në fund të këtij viti, përzgjedhja bëhet e vështirë. Të gjitha nuk mund... Më shumë
Së shpejti do të bëhet realitet karikimi telefon me telefon
Dy kompanitë gjigande të celularëve Smsung dhe Apple kanë hedhur idenë se mund të sjellin karikim me wireless në smartfonët e ardhshëm. Por mesa duket Sony po i kalon dy gjigandët pasi me një teknologji të re, kjo kompani do të bëjë të mundur shkëmbimin e karikimit dhe të... Më shumë
Mos e përdorni iPhone-n në banjo!
Një njeri ka vdekur pasi që është elektrizuar, tek po e mbushte telefonin në banjo, një juri ka dëgjuar. Vdekja e Richard Bull, 32 vjeçar, ndodhi kur iPhone i tij ra në ujë, dhe kjo ishte aksidentale, tha mjeku ligjor Sean Cummings. Ai cili tha se do t’i dërgonte... Më shumë
Ky ishte celulari më i shitur gjatë vitit 2016
Celulari iPhone 6S i Apple ishte celulari më i shitur në botë vitin e kaluar, duke mposhtur kështu rivalët si modelet S7 të Samsung, thuhet sipas një hulumtimi të ri. Gjigandi teknologjik i SHBA-së paketoi rreth 60 milionë copë iPhone 6S në vitin 2016, treguan të dhënat nga IHS... Më shumë
Dhjetë prodkute teknologjike të prodhuara vetëm për vajza (FOTO)
Kompani të teknologjisë, të cilat krijojnë produkte për vajza ose gra janë shumë të pakta. Por, për fat të mirë ka disa kompani që e kanë kuptuar se stili dhe fuqia e tyre blerëse, kanë peshë vërtet domethënëse. Kështu në galerinë e mësipërme ju prezantojmë disa produkte teknologjike që jane vetëm për vajzat. Thekë prej... Më shumë
Testohet makina më e dëshiruar për çdokënd (VIDEO)
Kompania Verizon ka lançuar veturën “Hum Rider” e cila konsiderohet si zgjidhja e problemeve për trafikun. “Hum Rider” mund të ngrihet deri në tre metra lartësi duke parakaluar kështu të gjithë automjetet dhe mund të ulet më pas përsëri. Video e veturës është shpërndarë kudo dhe të shumtë kanë qenë personat... Më shumë
A është Snapchat rrjeti më i preferuar për të rinjtë?
Snapchat është rrjeti social më i preferuar për të rnjtë. Studentët e universiteteve duket se në fillim kontrollojnë Snapchatin, para se të kontrollojnë Facebook apo Instagram e Linkedln, sipas të dhënave të lëshuara nga LendEdu. 58% e studenteve në fillim hapin Snapchat, në krahasim me 27% që në fillim hapin Instagram dhe 13%... Më shumë
Kërcënohet gjiganti Apple

Kërcënohet gjiganti Apple

Teknologji 23 March, 2017, 11:00

Një grup hakerash kërcënuan ditën e sotme se do të fshinin të dhënat e çdo pajisjeje Apple brenda dy javësh nëse kompania nuk u jep atyre 150,000 dollar. Grupi i cili identifikohet si “Turkish Crime Family,” pretendon se kanë kredencialet e 627 milion llogarive icloud. Edhe pse kjo është... Më shumë