Lansohet kamera që mundëson gjetjen e këndit ideal për foto
Në vend të një ekrani tradicional dhe një këndi për gjetjen e kuadrit ideal, kamera e Take Frame mund të ndahet dhe përdoret për të kornizuar me dorë ose për të prerë fotot sipas dëshirës tuaj. Në këtë kamerë, asnjë port USB nuk është i dukshëm, kështu që ne... Më shumë
iOS 11 vret aplikacionet e vjetra të Iphone dhe Ipad
Poseduesit e Iphone-ave dhe Ipad-ave të cilët e instalojnë versionin e fundit të sistemit operativ të Apple në telefonat e tyre do të shohin se disa aplikacione të vjetra do të ndalojnë së punuari, përcjell Sovrani.info Kjo lëvizje në përgjithësi do të përfshijë aplikacionet të cilat nuk janë përditësuar... Më shumë
Dizajnohet “bisha” e ardhshme e Ferrarit (FOTO)
Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes. Baldini ka pasur bashkëpunime me kompani të njohura si: Alfa Romeo, Bertone dhe Fordin, ndërsa tashmë ka projektuar këtë “bishë” të vërtetë, shkruan “Tuttosport”. “Ferrari P3” pritet të ketë një motor V12 me 420 kuaj-fuqi. Më shumë
Prezantohet prototipi më i ri i makinës fluturuese nga kompania sllovake (FOTO)
Kompania sllovake ‘AeroMobil’ në panairin e veturave në Frankufurt e ka prezantuar prototipin e veturës fluturuese.   Prototipi më i ri sjell përmirësime të shumta në krahasim me konceptin 3.0, i cili ka debutuar në vitin 2014. Edhe pse është plotësisht i ri, AeroMobil 4.0 prapë ngjason me prototipat... Më shumë
Lansohet iOS 11, këto janë disa nga ndryshimet e reja
Apple e ka lansuar iOS 11. Sistemi më i ri operativ është në dispozicion në iPhone dhe iPad. iOS 11 pritet të sjellë disa ndryshime ndërsa mënyra e shkarkimit është ajo e njëjta, përmes Setting-General. Disa nga ndryshimet e reja nga iOS 11 janë këto: Controll Center është tërësisht... Më shumë
Samsung planifikon të rivalizojë Sonyn me kamerë
Sony ishte i pari që ndërtoi një telefon me memorie në çip – kamera Motion Eye në Xperia XZ Premium dhe XZs (më vonë XZ1 gjithashtu). Tani zhurma nga Koreja sugjeron se Samsung Semiconductors po kërkon të ndërtojë një kamerë të ngjashme në nëntor, e gatshme për t’u përdorur... Më shumë
BMW po punon në krijimin e veturave pa çelësa (FOTO)
Nder trendët e fundit në industrinë e automobilizmit, janë largimi i çelësave dhe zëvendësimi i tyre me aplikacione nga telefonat e zgjuar. Volvo ka bërë të ditur se së shpejti do të heq çelësat, por nuk ka dhënë detaje tjera, teksa Tesla Model 3 do të hapet dhe mbyllet... Më shumë
Vjen ndryshimi i shumëpritur në Facebook
Nëse jeni të lodhur nga postimet e shpeshta të miqëve tuaj që juve nuk ju pëlqejnë atëherë Facebook ju vjen në ndihmë me butonin e ri. Rrjeti social po teston një buton të ri të quajtur “Snooze” (Dremit) që i lejon përdoruesit t’i fshehin nga kohështrirja e tyre përkohësisht njerëzit, faqet dhe... Më shumë
Face ID, çfarë është dhe si funksionon sistemi i ri i zhbllokimit në iPhone X
Apple ka prezantuar modelin e shumëpritur iPhone X, për të festuar 10 vjetorin e iPhone. Kësaj radhe Apple ka vendosur të lërë menjanë Touch ID dhe në vendin e tij ka zgjedhur sistemin Face ID. Apple ka zgjedhur këtë sistem zhbllokimi si më të sigurtë dhe komod në krahasim... Më shumë
Google ka një përgjigje për Iphone X, lanson modelin e ri në tetor (FOTO/VIDEO)
Google do të prezantojë brezin e dytë të telefonave Pixel, dhe ndoshta disa pajisje të tjera, në një ngjarje të shtypit në fillim të muajit të ardhshëm. Kompania dërgoi ftesa për gazetarët për një ngjarje të 4 tetorit të enjten, dhe gjithashtu lëshoi një video duke paraqitur telefonat e saj të... Më shumë