Thaçi i’u dorëzon flamurin e Kosovës, 5 kosovarëve që do të nisen për në Kilimanxharo Thaçi i’u dorëzon flamurin e Kosovës, 5 kosovarëve që do të nisen për në Kilimanxharo
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se, i’u ka dorëzuar flamurin e Kosovës, pesë pjesëtarëve të... Thaçi i’u dorëzon flamurin e Kosovës, 5 kosovarëve që do të nisen për në Kilimanxharo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se, i’u ka dorëzuar flamurin e Kosovës, pesë pjesëtarëve të Shoqatës së Bjeshkatarëve Alpinistë “ Shkëmbi”, me rastin e nisjes së tyre për ta pushtuar Kilimanxharon, transmeton Sovrani.info.

“Ky ekip i mrekullishëm i këtyre djelmoshave synon që më 17 shkurt, në ditën e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës, të arrijë në ‘Uhuru Peak’. Ju uroj rrugë të mbarë dhe suksese”, ka shkruar Thaçi.

27788640_1819416858128665_2429867433362701204_o

27751663_1819416851461999_6360478875269620500_n