Tifozët e Interit marrin lajmin e papritur Tifozët e Interit marrin lajmin e papritur
Presidenti i Cagliarit, Tommaso Giulini konfirmoi ofertën e Interit për Nicolò Barellën, por edhe deklaroi se klubet e tjera janë të interesuara për mesfushorin,... Tifozët e Interit marrin lajmin e papritur

Presidenti i Cagliarit, Tommaso Giulini konfirmoi ofertën e Interit për Nicolò Barellën, por edhe deklaroi se klubet e tjera janë të interesuara për mesfushorin, transmeton Sovrani.info.

Ka raporte për një propozim me vlerë 35 milionë euro plus një lojtar në këmbim, por deri tani dy klubet nuk kanë qenë në gjendje të bien dakord se kush duhet të përfshihet në marrëveshje.

“Ka shumë klube që duan Barellan, pasi ai kishte pesë vite të jashtëzakonshme këtu, plus në kredi në Como”, tha Giulini për Sky Sport Italia.

“Këto mund të jenë vitet përfundimtare të përkushtimit të tij në një klub që luan në Evropë. Ne do të shohim se cili prej këtyre klubeve do të bëjë Cagliarin dhe lojtarin të lumtur”

“Interi është i interesuar, siç janë klubet e tjera. Ata bënë një propozim serioz, po e vlerësojmë, por deri tani nuk është e kënaqshme. Do të shohim nëse ai përfundon një klub në Ligën e Kampionëve ose në Ligën e Evropës, por në të dy mënyrat ai ka treguar për Italinë se ai mund të ketë fjalën e tij në faza të caktuara “.

Milan raportohet se ka rinovuar qasjen e tyre për Barellën, duke ofruar 35 milionë euro të gatshme plus një tjetër 10 milionë euro në shpërblime të lidhura me performancën.

Ndërkohë, Giulini konfirmoi lajmin se mesfushori Luca Çigarini ka zgjatur kontratën e tij në qershor 2022, ndërsa Cagliari “pëlqen” Gregoire Defrel. /Sovrani.info/