Në një sondazh të organizuar nga faqja FcInterNews.It e cila është shumë e afërt me klubin zikaltër, tifozët e kësaj skuadre e kanë zgjedhur...

Në një sondazh të organizuar nga faqja FcInterNews.It e cila është shumë e afërt me klubin zikaltër, tifozët e kësaj skuadre e kanë zgjedhur qendërmbrojtësin Milan Skriniar si lojtarin më të mirë të sezonit të kaluar, transmeton Sovrani.info.

Reprezentuesi nga Sllovakia doli fitimtar kundër Mauro Icardit dhe Joao Cancelos fal paraqitjeve mbreslënëse në ‘Giuseppe Meazza’ prej se u transferuar nga Sampdoria verën e kaluar. Sot Skriniar po cilësohet si njëri nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe po kërkohet nga Manchester United, Barcelona dhe Real Madridit.  /Sovrani.info/

skriniar