Tifozët kërkojnë shkarkimin urgjent të Zidane, zgjedhin pasuesin e tij Tifozët kërkojnë shkarkimin urgjent të Zidane, zgjedhin pasuesin e tij
Real Madrid u mund 2-0  në udhëtim nga Paris St-Germain në ndeshjen e tyre të sezonit 2019/20 të Ligës së Kampionëve dhe tifozët duan... Tifozët kërkojnë shkarkimin urgjent të Zidane, zgjedhin pasuesin e tij

Real Madrid u mund 2-0  në udhëtim nga Paris St-Germain në ndeshjen e tyre të sezonit 2019/20 të Ligës së Kampionëve dhe tifozët duan ta shohin Jose Mourinhon të zëvendësojë Zinedine Zidane në Bernabeu, transmeton Sovrani.info.

Me Neymar, Cavani dhe Kylian Mbappe që mungonin për nikoqirët, Madridi do të kishte qenë i sigurt se do të largohej me një rezultat pozitiv nga Parc Des Princes, por ata u mposhtën me rezultat 3-0.

Pas kësaj, ka ardhur një reagim i fuqishëm i tifozëve të Real Madridit të cilët kanë kërkuar shkarkimin e teknikut francez Zinedine Zidane.

“Nuk ka asnjë nënshkrim më të rëndësishëm se dalja e Zidane,” tha një mbështetës në Twitter.

Një tjetër tha: “Në litarë, duhet Zidane të shkojë menjëherë në këtë instancë”.

Një tifoz postoi: “Shkarkojeni Zidane dhe punësojeni Mourinhon @realmadrid”.

“Problemi: Zinedine Zidane. Zgjidhja: Jose Mourinho. Ekuacioni është i thjeshtë, ”vërejti një përdorues tjetër.

Ndërsa ky tifoz i zemëruar shkroi: “Zidane duhet të largohet nga klubi im, çfarë shfaqje *** sillni Mourinhon”

Zidane e çoi Madridin në tre fitore radhazi të Ligës së Kampionëve në magjinë e tij të parë si menaxher, para se të kthehej në klub në mars vetëm 10 muaj pasi u tërhoq.

Mourinho, i cili fitoi titullin spanjoll në kohën e tij në Bernabeu, është në kërkim të një pune pasi u shkarkua nga Manchester United në dhjetor të vitit të kaluar. /Sovrani.info/