Top klubet angleze pas yllit të Atletico Madridit Top klubet angleze pas yllit të Atletico Madridit
Një yll i madh pritet t’i largohet Atletico Madridit në afatin kalimtar të verës. Bëhet fjalë për Yannick Ferreira Carrrascon, i cili mund ta... Top klubet angleze pas yllit të Atletico Madridit

Një yll i madh pritet t’i largohet Atletico Madridit në afatin kalimtar të verës. Bëhet fjalë për Yannick Ferreira Carrrascon, i cili mund ta vazhdojë karrierën në Premier League.

Mediat spanjolle raportojnë se klubet e mëdha angleze si : Manchester United, Manchester City, Chelsea dhe Arsenal janë të interesuara për të shërbimet e super lojtarit.

Carrasco edhe në të kaluarën ka shprehur admirimin e tij për ligën angleze dhe nëse ka ndonjë ofertë të madhe drejtë tij ai muind të lë Atletico Madridin./sovrani.info