Transgjinorja rrihet keq në mes të rrugës Transgjinorja rrihet keq në mes të rrugës
Një transgjinore u rrah keq nga disa të rinj në Dallas, SHBA. Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës. Agresorët përdorin... Transgjinorja rrihet keq në mes të rrugës

Një transgjinore u rrah keq nga disa të rinj në Dallas, SHBA.

Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës. Agresorët përdorin fjalë fyese dhe denigruese ndaj saj.

Më tej e shtrinë në tokë dhe e godasin me shkelma. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.