Vazhdon ‘saga’ De Ligt, por tani mësohet klubi i ri lojtarit Vazhdon ‘saga’ De Ligt, por tani mësohet klubi i ri lojtarit
Matthijs de Ligt po rishqyrton mundësitë e tij pasi mori një ofertë astronomike për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain, raporton The Guardian, përcjellë Sovrani.info.... Vazhdon ‘saga’ De Ligt, por tani mësohet klubi i ri lojtarit

Matthijs de Ligt po rishqyrton mundësitë e tij pasi mori një ofertë astronomike për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain, raporton The Guardian, përcjellë Sovrani.info.

Gjigandët e Ligue 1 janë të gatshëm të paguajnë deri në 70 milionë euro për nënshkrimin e mbrojtësit, si dhe pagë me vlerë prej 340,000 funte në javë.

Barcelona, Manchester United dhe Liverpooli janë ndër klubet e tjera që janë të interesuara të marrin De Ligt gjatë dritares së transferimeve të verës. /Sovrani.info/