Vdekja e Rexhep Çelikut, këngëtarja falenderon Metën: U ndje i vlerësuar nga dekorata që i dhatë Vdekja e Rexhep Çelikut, këngëtarja falenderon Metën: U ndje i vlerësuar nga dekorata që i dhatë
Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare Myfarete Laze ka falënderuar presidentin Ilir Meta, për vlerësimin që i bëri me dekoratën ‘Nderi i... Vdekja e Rexhep Çelikut, këngëtarja falenderon Metën: U ndje i vlerësuar nga dekorata që i dhatë

Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare Myfarete Laze ka falënderuar presidentin Ilir Meta, për vlerësimin që i bëri me dekoratën ‘Nderi i Kombit’ Rexhep Çelikut disa ditë para ndarjes nga jeta.

Ajo i ka shkruar Metës, duke i shprehur mirënjohje për gëzimin që i dha artistit.

“Pushoftë në Paqe. Mirënjohje për gëzimin që i dhuruat pak ditë më parë. Qofsh i nderuar Z.President.

Megjithëse rëndë nga shëndeti ju e çuat në këmbë dhe u ndje shumë mirë, shumë i vlerësuar. Ngushëllime,” shkruan Laze.

Valltari I njohur u nda nga jeta ditën e sotme, pas një sëmundje të rëndë.