Vendimi i Chelseat: Ky është trajneri i ri Vendimi i Chelseat: Ky është trajneri i ri
Sport Mediaset njofton se Chelsea ka vendosur ta zëvendësojë Maurizio Sarrin me Frank Lampard këtë verë, transmeton Sovrani.info. Sipas transmetuesit, Chelsea janë të prirur... Vendimi i Chelseat: Ky është trajneri i ri

Sport Mediaset njofton se Chelsea ka vendosur ta zëvendësojë Maurizio Sarrin me Frank Lampard këtë verë, transmeton Sovrani.info.

Sipas transmetuesit, Chelsea janë të prirur për të emëruar një favorit të tifozëve pas epokës së Sarrit, pavarësisht nga italiani që i çoi ata në vendin e tretë në Premier Ligë dhe dy finalet e Kupës.

Lampard do t’i përshtatej faturës, pasi ai shënoi 211 gola në 648 ndeshje për Blues, duke fituar tre tituj anglezë dhe një Ligë të Kampionëve.

Ish-mesfushori i Anglisë hyri në menaxhim verën e kaluar me Derby County dhe ka bërë një ndikim të menjëhershëm, duke i kualifikuar ata për ndeshjet e kampionatit të EFL.

Ndërkohë, Sarri ka qenë i lidhur ngushtë me një kthim në Serie A, ku ai mund të merrte frenat në Romë, Milano apo edhe në Juventus./Sovrani.info/