Bosi i Atalantas, Gian Piero Gasperini njoftohet se është pajtuar të bëhet trajner i ardhshëm i Romës, transmeton Sovrani.info. Sipas Radio Radio, Gasperini do...

Bosi i Atalantas, Gian Piero Gasperini njoftohet se është pajtuar të bëhet trajner i ardhshëm i Romës, transmeton Sovrani.info.

Sipas Radio Radio, Gasperini do të nënshkruajë një kontratë trevjeçare me Romën, me vlerë 2.5 milionë euro plus bonuse.

Stoku i 61-vjeçarit është rritur pa masë pas tre sezoneve që është përgjegjës për Atalantën, duke i kthyer ata nga betejat e rënies në garat evropiane dhe finalistët e Kupës së Italisë.

Stacioni shton se negociatat janë përfunduar me Gianluca Petrachi, i cili pritet të emërohet drejtor sportiv, që vjen nga Torino. /Sovrani.info/