Manchester City mund të jetë gati të rrëmbejë lëvizjen e Barcelonës për Antoine Griezmann pasi raportet sugjerojnë se ata duan ta nënshkruajnë me atë...

Manchester City mund të jetë gati të rrëmbejë lëvizjen e Barcelonës për Antoine Griezmann pasi raportet sugjerojnë se ata duan ta nënshkruajnë me atë në verë, transmeton Sovrani.info.

28-vjeçari zbuloi se ai do të largohej nga Atlético Madridi në fund të sezonit dhe kampionët e La Ligas janë favoritët për ta marrë atë.

Megjithatë, Sport ka raportuar se kampionët e Premier Ligës do të ishin ‘të gatshëm të paguajnë’ klauzolën e lirimit të francezit prej 120 milionë eurosh që fitoi Kupën e Botës.

City dhe klubi spanjoll nuk janë të vetmit që janë të interesuar në nënshkrimin e Griezmann këtë verë. Në fakt, Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain do të jenë gjithashtu gati të paguajnë deri në 100 milionë euro për të transferuar yllin e Atléticos.

/Sovrani.info/