Xhaka në La Ligë Xhaka në La Ligë

Xhaka në La Ligë

Sport 20 February, 2016, 12:29

Granit Xhaka mund të transferohet te një klub i madh nga La Liga, gjatë afatit kalimtar të verës. Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka... Xhaka në La Ligë

Granit Xhaka mund të transferohet te një klub i madh nga La Liga, gjatë afatit kalimtar të verës.

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka pritet të largohet nga klubi, gjatë afatit kalimtar të verës.
Reprezentuesi zviceran kërkohet nga disa prej klubeve më të mëdha evropiane.
Por, sipas portalit spanjoll ‘Fichajes’, Xhaka është duke u ndjekur nga Barcelona, përcjell “Lajmi.net”.
Trajneri i gjigantit katalan, Luis Enrique synon ta përforcojë mesfushën dhe e konsideron Xhakën si një kandidat për skuadrën e tij.
Ylli kosovar së fundmi është përmendur edhe si objektiv i menaxherit të ardhshëm të Manchester Cityt, Pep Guardiola.
Capture88888